ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات : 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

حل معادله ی یک متغیره

۱۳۹۲/۳/۲۹, ۰۶:۳۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۳/۲۹ ۰۸:۳۲ عصر، توسط admin.)
ارسال: #1

حل معادله ی یک متغیره

با سلام خدمت دوستان عزیز:
من می خوام یه معادله رو با تعداد دفعات تکرار معین حل کنم.و از نتیجش توی یه تابع دیگه استفاده کنم.مثلا:

کد:
[این بخش برای برخی از گروه های انجمن در دسترس می باشد.]
[ثبت نام کنید]
ولی چندتا مشکل دارم:
1-متلب معادله رو پارامتری حل می کنه !!! چه جوری باید به صورت یه عدد جواب بگیرم ازش؟
2-چه طوری میشه خروجی رو به صورت یه ماتریس سطری داشته باشم؟منظورم اینه که مثلا:
کد:
[ثبت نام کنید]
به کمکتون خیلی نیاز دارم.ممنون میشم اگه دوستان هرجه زودتر راهنمایی کنند.چون باید تا سه روز دیگه پروژه تحویل بدم.
بازم تشکر

[align=center]در آنجا که حسین (ع) در وسط میدان به جنگ ایستاده است ،اگر نیستی، هر کجا که خواهی باش.خواه ایستاده به نماز و خواه نشسته به شراب ![/align]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱۳۹۲/۳/۳۰, ۱۲:۱۰ صبح
ارسال: #2

پاسخ: حل معادله ی یک متغیره

سلام این کد رو امتحان کنید
کد:
[ثبت نام کنید]
 سپاس شده توسط admin ، rsaeed
۱۳۹۲/۳/۳۰, ۱۰:۳۰ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۳/۳۰ ۱۱:۰۴ صبح، توسط admin.)
ارسال: #3

سلام آقا سینا:
جدا ممنون.مشکل اول حل شد.حالا چند تا سوال دیگه دارم.بی نهایت ممنون میشم اگه جواب بدید.
1-چطوری میشه از شمارنده استفاده کرد و wها رو برچسب زد؟ یعنی :w1 w2 w3 و... تا بشه بشون دسترسی داشت.منظورم اینه که اگه بزنیم w(3) o مقدار w3 را بده.
2- چطوری میشه تو یه معادله با چندتا ریشه ، ریشه ی حقیقی را فقط به عنوان جواب قبول کنیم؟
از این که وقت میذارید و جواب میدید ممنونم.

[align=center]در آنجا که حسین (ع) در وسط میدان به جنگ ایستاده است ،اگر نیستی، هر کجا که خواهی باش.خواه ایستاده به نماز و خواه نشسته به شراب ![/align]
 سپاس شده توسط Sina-
۱۳۹۲/۳/۳۰, ۱۱:۱۳ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۳/۳۰ ۱۱:۱۴ صبح، توسط admin.)
ارسال: #4

کد:
[ثبت نام کنید]

دو چیز در دنیا بینهایت است! جهان و حماقت انسان ها، هر چند در مورد اولی تردید دارم.
(البرت انیشتین)
 سپاس شده توسط Sina- ، rsaeed
۱۳۹۲/۳/۳۰, ۱۱:۲۲ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۳/۳۰ ۱۱:۲۸ صبح، توسط admin.)
ارسال: #5

سلام خواهش میکنم خیلی ممنون
دستور num2str عدد رو به کاراکتر تبدیل میکنه و
دستور eval متغییر های کاراکتری شما رو به عنوان دستور شما اجرا میکنه:
کد:
[ثبت نام کنید]
در باره ی معادله با چند تا ریشه هم میتونید با دستور assume پیش حل معادله متغییر فرض حقیقی بودن رو در نظر بگیرید:
کد:
[ثبت نام کنید]
 سپاس شده توسط rsaeed
۱۳۹۲/۳/۳۰, ۱۲:۰۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۳/۳۰ ۱۲:۵۶ عصر، توسط admin.)
ارسال: #6

عرض سلام دوباره خدمت دوستان عزیز:
با تشکر از آقای admin و آقا سینا. فک کردم اگه خود مسئله رو برای دوستان بگم شاید بهتر بتونم از کمکتون استفاده کنم.
یه ماتریس سطری داریم

کد:
[ثبت نام کنید] برنامه ای باید بنویسم که به ترتیب عناصر ماتریس را وارد عملیات زیر کرده و نتیجه را در ماتریس سطری دیگری ذخیره کند.
عملیات:
1- f(xi)=aiحل شده و xiبه دست آید.
2- سپس مقدار تابع g در نقطه ی به دست آمده از مرحله ی 1 حساب شود وآن را bi بنامد و آن را در ماتریس سطری دیگری به نام B ذخیره کند.
3- ماتریس B باید قاعدتا هم اندازه ی ماتریس A باشد.
به نظرم قسمت اول را با for بشه نوشت:

کد:
[ثبت نام کنید]
مشکلاتی که دارم ایناست:
1-وقتی معادله حل میشه دارای ریشه های مختلط هم هست که قابل قبول نیستند و باید تنها ریشه های حقیقی را در نظر گرفت.
2-نمیدونم چه جوری باید از شمارنده استفاده کرد و m ,b را برچسب زد.
3-چه جوری باید مقادیر b را در یه ماتریس ذخیره کرد؟ چون باید تو مرحله بعد A را بر حسب B رسم کرد.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^​^^^^^^
توابع برنامه کاملا غیر خطی هستند و ریشه ی مختلط دارند.

ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا