ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات : 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

دستور ریختن دیتا تو نوت پد

۱۳۹۱/۹/۲۹, ۱۰:۲۱ عصر
ارسال: #1

دستور ریختن دیتا تو نوت پد

سلام خدمت تمامی عزیزان
من یه پروژه انتقال حرارت دارم و برنامه رو نوشتم ولی به خاطر اینکه کیفیت نمودار های متلب توی پرینت پایینه به خاطر همین می خوام از برنامه TechPlot استفاده کنم.
تنها چیزی که از متلب می خوام دیتای خروجی تو نوت پد هست. این برنامه طوری کار می کنه که باید دو تا ستون دیتا تو نوت پد داشته باشیم و اونا رو به نمودار تبدیل کنه...
از متلب می خوام که تو ستون اول که مثلا نقاط تو جسم من در یک بعد هست رو تو نوت پد بیاره و در ستون دوم نوت پد دیتا های دما رو که ازش گرفتیم نشونمون بده.

ممنونم.
اگه لازم شد بفرمایید که کد رو هم بزارم.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱۳۹۱/۹/۳۰, ۱۰:۵۶ عصر
ارسال: #2

پاسخ: دستور ریختن دیتا تو نوت پد

دوست من ببینید شما می توانید فایل متنی یا همون به قول شما Notepad رو از متلب استخراج کنید. اما بهتره به جای این کار خروجی برنامتون رو به صورت فایل اکسل استخراج کنید.

راه اول که من توصیه می کنم استفاده از تابع xlswrite هست تا خروجی اکسل رو ذخیره کنید.

راه دوم هم که شما گفتید با استفاده از فرامین fopen، fwrite، fclose یا به صورت پیشرفته تر با استفاده از فرمان fprintf به جای fwrite قابل استفاده است.

راه سوم که ممکنه برای شما راحت تر باشه. استفاده از تابع save با فرمت ASCII هست که می تونید داده ها رو به صورت ماتریسی ذخیره کنید.

کد:
[این بخش برای برخی از گروه های انجمن در دسترس می باشد.]
[ثبت نام کنید]

راهنمای متلب مثال های خوبی برای این موارد دارد.

دو چیز در دنیا بینهایت است! جهان و حماقت انسان ها، هر چند در مورد اولی تردید دارم.
(البرت انیشتین)
 سپاس شده توسط a.tahoori ، negin17h
۱۳۹۱/۹/۳۰, ۱۱:۰۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۹/۳۰ ۱۱:۰۴ عصر، توسط a.tahoori.)
ارسال: #3

ممنونم از پاسختون...

من تمام این درد سر ها رو برای این می کشم که استاد فرمودند که کیفیت کاری متلب تو plot معمولا پایینه و تو پرینت شاید خیلی خوب در نیاد... به خاطر همین گفتن که با نرم افزار Techplot این کار انجام بشه. حالا نمی دونم چه قدر با این نرم افزار آشنا هستید...

به نظر شما برای رد این گفته خودتون پیشنهادی داری؟؟

با فرمت jpg ذخیره بشه پلات ها ، نتیجه خوبی داره یا نه؟
۱۳۹۱/۹/۳۰, ۱۱:۱۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۹/۳۰ ۱۱:۱۷ عصر، توسط admin.)
ارسال: #4

استاد شما تا حد زیادی درست گفتند. چون اکثر قالب های ذخیره نمودارها در متلب به صورت پیکسلی هست و اگر اندازه مانیتور را معیار بگیرید کیفیت تصاویر 72 dpi یا حداکثر 96 dpi خواهد بود. متاسفانه این مشکل برای متلب هنوز هم هست.

برای اینکه فرار کنید از دست TechPlot شما دوتا راهکار دارید. Wink

1. نمودار رو مستقیم از متلب به ورد منتقل کنید که قالب فایل به صورت WMF که یک فرمت ذخیره تصویر به صورت برداری هست منتقل میشه که بعضی وقتا توی انتقال مشکل دار میشه. (در تصویر ایجاد شده منوی Edit> Copy Figure)

2. ذخیره تصویر با قالب PDF و باز کردن تصویر با نرم افزاری مانند Photoshop با 300 dpi به بالا و ذخیره مجدد فایل با قالب TIFF، که با این کار کیفیت حفظ میشه در پرینت.

دو چیز در دنیا بینهایت است! جهان و حماقت انسان ها، هر چند در مورد اولی تردید دارم.
(البرت انیشتین)
۱۳۹۱/۹/۳۰, ۱۱:۲۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۹/۳۰ ۱۱:۳۵ عصر، توسط a.tahoori.)
ارسال: #5

ممنونم.
فکر نمی کنم فرمت PDF توسط فتوشاپ باز بشه... ولی خب امتحان می کنم.

الان کد من اینه:

کد:
[ثبت نام کنید]

فرض کنیم که بخواهیم با techplot کار کنم...! کارش سخت نیست فقط نیازه که دو ستون دیتا بهش بدی مث اکسل.
می خوام که مثلا توزیع دما یک نقطه داخل جسم را در بازه زمانی 0 تا 80 ثانیه بدست بیارم.
الان این تعداد دیتا هایی که به من میده نسبتا زیاده، و یه مشکلی که دارم نمی دونم چه کدی بنویسم که کنار این دماها بازه زمانی رو هم داشته باشم که بتونم تو نوت پد ذخیره کنم و از اونجا بندازم توی Techplot....

ببخشید اگه کد بد نشون داده شدش!!!
نمی دونم چرا ویرایش دوباره نمی شه...

پیوست کردم m-file رو.

فایل (های) پیوست شده
.m  ht1.m (اندازه: 785 bytes / تعداد دفعات دانلود: 51)
۱۳۹۱/۱۰/۱, ۱۲:۲۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۰/۱ ۱۲:۳۲ صبح، توسط admin.)
ارسال: #6

چرا PDF رو خودم با Photoshop باز کردم و از وکتور به راستر تبدیل کردم.

انتهای برنامتون این یک خط رو هدیه یلدای ما اضافه کنید.

کد:
[ثبت نام کنید]

(البرت انیشتین)
ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا