ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 75 رأی - میانگین امتیازات : 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

رفع اشکال MEX برای متلب 2010

۱۳۹۰/۶/۲۵, ۰۷:۱۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۶/۲۵ ۱۱:۲۷ عصر، توسط admin.)
ارسال: #1

رفع اشکال MEX برای متلب 2010

در ویندوز سون 64 بیتی، متلب 2010 64 بیتی نصب کردم ولی mex مشکل داره یعنی نیاز به معرفی کامپایلر C داره چیزایی که من معرفی میکنم مشکلی رو حل نمیکنه ! چی پیشنهاد میکنین ؟
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
۱۳۹۰/۶/۲۵, ۱۱:۲۶ عصر
ارسال: #2

RE: MEX برای متلب 2010

(۱۳۹۰/۶/۲۵ ۰۷:۱۰ عصر)alireza نوشته شده توسط:  در ویندوز سون 64 بیتی، متلب 2010 64 بیتی نصب کردم ولی mex مشکل داره یعنی نیاز به معرفی کامپایلر C داره چیزایی که من معرفی میکنم مشکلی رو حل نمیکنه ! چی پیشنهاد میکنین ؟

شما باید یک کامپایلر C یا C++ رو ابتدا نصب و به MATLAB معرفی کنید. برای این کار به عنوان مثال Microsoft Visual Studio را نصب نمایید و سپس به کمک تابع mbuild کامپایلر سازگار نصب شده را برای MATLAB تعریف نمایید.

کد:
[این بخش برای برخی از گروه های انجمن در دسترس می باشد.]
[ثبت نام کنید]

به سوال زیر پاسخ y داده

Would you like mbuild to locate installed compilers [y]/n?
و سپس کامپایلر C یا C++ را انتخاب نمایید.

دو چیز در دنیا بینهایت است! جهان و حماقت انسان ها، هر چند در مورد اولی تردید دارم.
(البرت انیشتین)
 سپاس شده توسط niloofar_f
۱۳۹۰/۶/۲۶, ۱۱:۳۷ صبح
ارسال: #3

RE: رفع اشکال MEX برای متلب 2010

مشکل از اونجاست که کامپایلرهای C یا C++ از نوع 32 بیتی هستن و اونا رو قبول نمیکنه
و خطای زیر وجود داره
Error: Could not find the compiler "cl" on the DOS path.
Use mex -setup to configure your environment properly.
و تازه اینکه کامپایلر جدیدی که نصب میشه تو لیست متلب نیست چطوری میشه دستی به لیست mex اضافه کرد ؟
۱۳۹۰/۶/۲۶, ۰۶:۱۰ عصر
ارسال: #4

ابتدا از این لینک ببینید آیا کامپایلر شما در ویندوز 64 بیتی برای MEX پشتیبانی می شود یا خیر.

MATLAB (Windows 64 bit)l

در صورت درست بودن برای تنظیم دستی باید به طریق زیر عمل کنید.

کد:
[این بخش برای برخی از گروه های انجمن در دسترس می باشد.]
[ثبت نام کنید]

در این حالت باید خودتان کامپایلر صحیح را انتخاب نموده و مسیر قرار گیری کامپایلر را به صورت دستی برای MATLAB تعیین کنید.

دو چیز در دنیا بینهایت است! جهان و حماقت انسان ها، هر چند در مورد اولی تردید دارم.
(البرت انیشتین)
۱۳۹۰/۶/۲۶, ۰۸:۱۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۶/۲۶ ۱۱:۵۷ عصر، توسط admin.)
ارسال: #5

آخه داستان اینجاست که این کامپایلرها که لیست میکنه ثابته و نمیشه آیتم دیگه (کامپایلر جدید) به صورت دستی اضافه کرد ! با این دستور فقط میشه مسیرشون رو تغییر داد.
۱۳۹۰/۶/۲۶, ۱۱:۵۶ عصر
ارسال: #6

اگر کامپایلر شما از خانواده C++ یا C هست

مثلاً کامپایلر شما
Microsoft Visual C++ 2010

یکی از گزینه های خانواده C را مانند Microsoft Visual C++ 2008 Express که در گزینه ها موجود است را انتخاب نموده و مسیر کامپایلر جدید خود را به جای آن وارد سازید.

(البرت انیشتین)
ارسال پاسخ 

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا