ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات : 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

زمان و نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان

امروز, ۰۸:۴۳ صبح
ارسال: #1

زمان و نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان


زمان و نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان

آزمون مدارس تیزهوشان برای شناخت بیشتر استعدادها و توانایی های دانش آموزان مستعد در سطح کشور و یا به طور کلی انتخاب تعدادی از دانش آموزان با ضریب هوشی بالاتر نسبت به بقیه در قالب آزمون برگزار می شود.مدارس تیزهوشان یکی از مدارس باکیفیت در سراسر کشور می‌باشد که هر ساله مشتاقان زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. دانش‌ آموزان برای ادامه تحصیل خود در این مدارس باید تنها در آزمون های ورودی تیزهوشان که حتی با آزمون نمونه دولتی ادغام شده است شرکت نمایند. همچنین برای شرکت و ثبت نام در آزمون‌ داشتن شرایط خاصی برای داوطلب لازم بوده و هر دانش‌ آموزی موفق به گذراندن مراحل ورودی نمی‌شود. تمامی داوطلبان باید از تمامی شرایط ثبت نام تیزهوشان ، نتایج آزمون تیزهوشان ، کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان اطلاعات لازم را داشته باشند که در ادامه مطلب به طور مختصر این مطالب را توضیح خواهیم داد.
زمان و نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 97 - 98

معمولا تمامی متقاضیان و داوطلبان آزمون تیزهوشان در پایه نهم به دهم در فروردین ماه برای ثبت نام مدارس تیزهوشان اقدام می کنند. آزمون تیزهوشان در پایه نهم به دهم شرایط خاصی دارد چون که مقطع تحصیلی مورد نظر در واقع ورود به متوسطه دوم به شمار می آید.ثبت‌نام داوطلبان آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی، از روز سه‌شنبه 28 فروردین تا 8 اردیبهشت 97 از طریق سامانه ثبت‌ نام انجام می‌شود. دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی، از طریق سامانه ثبت‌نام در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد، مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سراسر کشور، هنگام ثبت‌نام قابل‌ مشاهده است.فرآیند ثبت‌ نام آزمون مدارس تیزهوشان برای پایه نهم به دهم دو مرحله‌ای می‌باشد که دانش آموز باید در زمان مشخص شده با دانلود دفترچه ثبت نام و ظرفیت مدارس تیزهوشان و مراجعه به سامانه اقدام به واریز هزینه ثبت نام نماید.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 97 - 98

داوطلبان برای ثبت نام آزمون تیزهوشان دارای شرایط و ضوابطی می باشد که دانش آموزان در صورت داشتن کلیه شرایط ثبت نام تیزهوشان می توانند نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.برای قبولی در مدارس تیزهوشان تنها نمره‌ ای که داوطلبان در آزمون کسب می‌کنند اهمیت دارد و بالا و پایین بودن معدل اولویتی ایجاد نمی‌کند. دانش آموزانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم هستند باید شرایطی که در دفترچه ثبت نام مدارس تیزهوشان می باشد را به دقت مطالعه کنند. داشتن تابعیت ایرانی ( البته داوطلبان غیر ایرانی نیز با شرایط خاص مجاز به ثبت نام خواهند بود. )اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه ششم ابتدایی و اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه نهمداشتن حداقل معدل کل سالانه 19 در سال تحصیلی قبل برای پایه نهم. کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس یا کسب مقیاس خوب حداکثر در دو درس و خیلی خوب در سایر دروس در نیم سال دوم برای پایه ششم می باشد.

زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 97 - 98

در سال 97 نحوه برگزاری آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی به صورت کامل تغییر کرده است. همانطور که می دانید در گذشته آزمون و زمان و دفترچه ثبت نام نمونه دولتی و استعداد های درخشان به صورت جداگانه در زمان های مشخص شده انجام می گرفت. همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر اینکه زمان آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی به صورت مجزا برگزار می شد، بلکه منابع آزمون و سوالات آزمون نیز بایکدیگر فرق داشت اما آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی سال 97 ادغام و به صورت هماهنگ در سراسر کشور در تاریخ 97/03/11 برگزار خواهد شد.کارت ورود به جلسه تیزهوشان 97 (شامل: نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی انتخاب‌شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه امتحانی ، پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانه ثبت‌نام در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 98 – 97 نیز به احتمال زیاد همچون سال های گذشته اوایل تیر ماه خواهد بود که از طریق، سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان اعلام می شود.

منابع و تعداد سوالات آزمون تیزهوشان 97 - 98
 • قرآن و تعلیمات دینی و اخلاق ( آموزش قرآن و هدیه های آسمان ) - تعداد سوال 8 - ضریب 2
 • فارسی (مهارت های خواندن و نوشتن) - تعداد سوال 10 - ضریب 2
 • مطالعات اجتماعی - تعداد سوال 7 - ضریب 1
 • تفکر و پژوهش - تعداد سوال 5 - ضریب 1
 • علوم تجربی - تعداد سوال 10 - ضریب 2
 • ریاضیات - تعداد سوال 15 - ضریب 3
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع:
1 مهمان

بازگشت به بالابازگشت به محتوا